top of page
Snímek obrazovky 2020-11-11 v 11.30.33.

KAMARÁD JAK

FRONT7.jpg

Kamarád Jak je poetický příběh s vůní mateřídoušky plný snů a dobrodružství. Půvabné vyprávění o přátelství a o tom, jak si poradit, když jsme jiní než ostatní. Kamarádi Jirka a Zorka takový problém pomáhají řešit svým novým přátelům, nedorostlému obrovi a přerostlému trpaslíkovi. Seznámil je hlavní hrdina příběhu, kouzelný fialový tvor JAK. Opravdu zvláštní mazlík, co mluví jednoslabičně a každý ho musí mít rád. 

Všem hrdinům vdechla nový život tehdy desetiletá Viki. 

1

audiokniha JAK

Ukázka z audioknihy
00:00 / 06:05

Mgr. Bronislava Jandáčková

Učitelka českého jazyka, PRIMAškola Ostrava

2
PODPOŘTE VIKI A JAKA
 JEŠTĚ DNES!
OBJEDNEJTE SI AUDIOKNIHU
Viki a Jak.jpg

Mgr. Eliška Štěpánková

Třídní učitelka 1. ročníku

Česko-britská ZŠ, Brandýs nad Labem

Viki je jedenáctiletá slečna se srdcem na správném místě, která chrání přírodu a myslí na ostatní. Vymyslela plán, jak potěšit své vrstevníky a navíc vydělat peníze na ochranu želv, když je v současné „době covidové“ nemůže vydělat jako obvykle přednáškami.

 

Strávila hodiny v nahrávacím studiu a má natočenou krásnou audioknížku Kamarád Jak, která čeká, až bude vylisována na CD, propagována a rozdistribuována tak, aby si ji mohlo poslechnout co nejvíc dětí. 

Věříme, že se vám audioknížka bude líbit, ale pouhý prodej audioknihy není náš jediný cíl. Protože Viki si plní své tvůrčí sny od útlého dětství, chtěla by stejnou možnost nabídnout i ostatním dětem v rámci připravované platformy. Chtěla by je inspirovat, aby se nebály ukázat své talenty. A nejen to… 

3

Martina Hrkalová

Učitelka na 1. stupni ZŠ,

máma i autorka

4

NAPSALI O AUDIOKNIZE

Zde brzy najdete další recenzi na audioknihu

5

I TVŮJ NÁZOR JE DŮLEŽITÝ

Chceš aby si tady lidé přečetli jak se líbila moje audiokniha Tobě?

 

Objednejte si moji audioknihu v PŘEDPRODEJI. Budeš první koho budeme informovat o termínu vydání.

Až si moji audioknihu poslechneš, pošli mi prosím tvůj názor, který ráda zveřejním. 

Kdo je Viki

Kdo je Viki

 

Je jí jedenáct let, baví ji čtení, tancuje, zpívá, spolupracuje s dětským rádiem, učí se jazyky, animuje. Je kamarádkou všech dětí a zvířat, ráda poznává svět a přírodu... a chrání želvy. S rodiči hodně cestuje po světě a proto není divu, že se v osmi letech na Floridě potkala s mořskými želvami a bylo to osudové. Zjistila totiž, jak jim lidé ubližují a rozhodla se to napravit. Od té doby spolupracuje s Hanou Svobodovou v organizaci Chráníme mořské želvy.

 

Želvy ji přivedly i ke spolupráci s Rádiem Junior, kde jako historicky první zahraniční zpravodajka informovala děti o záchraně želv přímo ze své mise na Borneu.

 

Dělá přednášky ve školách a školkách o záchraně želv a ochraně životního prostředí a třeba na Planet Festu byla letos nejmladším řečníkem, který svůj plán na ochranu přírody přednesl. Všechny peníze, které Viki přednáškami vydělá, pokaždé posílá na ochranu želv. 

Plán na „dobu covidovou“

 

Protože ale teď v době covidu Viki nemůže pomáhat přednáškami a nemůže ani cestovat, aby chránila želvy přímo na místě, vymyslela jiný plán. Natočí knížku spisovatelky Věry Noskové Kamarád Jak jako audioknihu a z každé věnuje 50 korun na projekt Chráníme mořské želvy. 

Díky cestování s rodiči totiž doslova vyrostla na audioknihách. Baví ji, jak má díky nim stále větší a větší fantazii. Navíc taková audiokniha je podle ní dobrá pro spoustu dětí, kterým nejde čtení, jak by si představovaly.

 

O čem je Kamarád Jak

Je to příběh s vůní mateřídoušky plný snů a dobrodružství. Vypráví o přátelství a o tom, jak si poradit, když jsme jiní než ostatní. Kamarádi Jirka a Zorka takový problém pomáhají řešit svým  novým přátelům, nedorostlému obrovi a přerostlému trpaslíkovi. Seznámil je hlavní hrdina příběhu, kouzelný fialový tvor - potvor JAK. Opravdu zvláštní mazlík, co mluví jednoslabičně a každý ho musí mít rád. 

Všechny postavy pro vás Viki zdramatizovala s režisérkou Denisou Kimlovou, pozor na ně dával mistr zvuku Pavel Štěpánek a jejich pohádkové vyprávění navíc doplňuje nádherná hudba nevidomé skladatelky Ráchel Skleničkové. Ta vlastně sama dokazuje, že být "jiný" člověku nebrání v plnění snů.

Co si Viki nejvíc přeje

 

Aby audioknihu Kamarád Jak slyšelo co nejvíc dětí. Protože je určitě bude bavit a taky proto, že čím víc lidí si ji koupí, tím víc pomůžeme projektu Chráníme mořské želvy, který na Borneu chrání želví snůšky před pytláky. 

Koupí audioknížky přispějete na záchranu jednoho želvího vajíčka. 

Ptáte se, proč chrání zrovna mořské želvy? Když u nás moře ani nemáme! Protože želvy žijí na naší Zemi více než 100 milionů let, dokonce přežily dinosaury, ale až dnes jim hrozí vyhynutí. Biologové tvrdí, že za posledních 70 let klesla jejich populace o 90%! Tak proto.

A pokud byste náhodou nevěřili Viki, pusťte si nejnovější film Život na naší planetě Davida Attenborougha, o kterém mluví celý svět.

Pomůžete Viki a Jakovi?

 

Moc děkujeme, pokud jste se rozhodli podpořit Viktorčinu kampaň, objednali si audioknihu Kamarád Jak, anebo našli jiný dárek, který vám udělá radost. 

Ale máte i další kouzelnou moc, díky vám se o našem příběhu a Viktorčině kampani na prodej audioknihy může dozvědět vážně hodně lidí. Stačí, když jim o kampani řeknete, pošlete e-mail, budete sdílet na instagramu nebo facebooku. I to Viki s Jakem vážně potěší. Teď už je to na vás.

Bonus pro rodiče

 

Audiokniha má 2 hodiny a 30 min. A přesně tolik času budete mít pro sebe, pokud dětem audioknihu pořídíte. Anebo si se svými dětmi tolik času užijete, protože budete chtít poslouchat s nimi.:o)

bottom of page